ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16086230
*
nr 1608 6230
Spegel
med guldbemålad ram, 80x101 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 19:07:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 17:57:42
1
100 kr
25/3 18:40:28
2
Vinnande bud
25/3 19:02:51
3
200 kr
25/3 19:02:51
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldbemålad ram spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1608 6230
Spegel
med guldbemålad ram, 80x101 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 17:57:42 | 1 | 100 kr |
| 25/3 18:40:28 | 2 | Vinnande bud |
| 25/3 19:02:51 | 3 | 200 kr |
| 25/3 19:02:51 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldbemålad ram spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



